Isabella Marie Swan

Aşağa gitmek

Isabella Marie Swan

Mesaj  sTaRbUcKs Bir Cuma Ocak 02, 2009 7:48 pm
Ad: Isabella Marie Swan
Doğum Tarihi: 13 Eylül 1987
Doğum Yeri: Forks, Washington

Fiziksel Özellikler:
Tasvir: Çıkık elmacık kemikleri, ince bir yüz, sivri bir çeneye sahip. Kısa kalın tırnaklar, Twilighttaki James’ın ısırığından dolayı elinde hilal şeklinde bir yara izi var.
Saç Rengi: Kahverengi
Göz Rengi: Çikolata kahvesi

Hayatı:

Isabella Marie Swan 13 Eylül 1987’de Washington’da küçük Forks kasabasında doğar. Annesi ve babası ayrıldığında 6 aylıktır. Bella hiçbir sporda liderlik edemeyecek kadar beceriksizdir.

Annesi kendisinden daha genç 2. Lig beyzbol oyuncusu olan Phil Dwyer ile evlenir. Phil işi gereği çok seyahat eder ve Bella annesinin de onunla gitmek istediğini anlar. Onlar için en kolayını yapar ve Bella doğduğu yer olan Forks’a geri taşınır. Babası Charlie ile beraber yaşamaya başlar.

Twilight:

Forks Lisesi’ne kaydolur ve erkeklerin hemen ilgisini çekmeye başlar. Bella, Jessica Stanley, Angela Weber ve Mike Newton adında yeni arkadaşlar edinir.

Forks Lisesindeki bir grup insan Bella'ya Cullen'ların evlatlık 5 cocuktan ibaret gizemli bir aile olduğu hakkındaki gerçeği söyler. Özellikle , Edward Cullen onun dikkatini çeker. Hikaye ilerler ve Bella aile arkadaşı Jacob Black'i bulur ve ondan Cullen'ların vampir olduklarını öğrenir. Üstelik onlar diğer vampirlerden insan kanı yerine hayvan kanı içtikleri için farklıdırlar.

Bella ile Edward birbirlerini daha yakından tanımaya çalışırlarken Bella bunu Edward’a söyler. Edward nsan kanı içmelerine rağmen, ona karşı sürekli bir arzu duyuyordur ve Bella'nın kanı onda bos ümitler uyandırır. Onun kanının kokusuna çok kapılması onun yanında olduğunda Edward'ın fiziksel acı duymasına neden olur. Bu yüzden tutkusunu kontrol altına almalıdır ama akıl okuma yeteneğini Bella üzerinde kullanamıyordur.

Sonunda yakınlaşıp aşklarını diğerlerine ilan ederler. Edward onu ailesiyle tanıştırır ve Bella onların oynadığı beyzbol macını izlemek ister. Laurent , Victoria ve James'ten oluşan bir grup vampirin ziyaretiyle tehlike kendini belli eder. Victoria'nın sevgilisi sadist takipçi James Bella'yı öldürmeyi hedefler. Victoria ve Laurent geride kalır. Edward ve ailesinin Bellayı kurtarıp James'i yok etmelerine rağmen o topluluğun diğer vampirleri Victoria ve Laurent hayatta kalırlar. Bella ölümden kırık kaburgalar , kırık bacak , birçok çizik, James’ın onun elini ısırmasından hilal şeklinde bir yarayla kurtulur.

Bir vampir tarafından ısırılmak Bella'yı değiştirecek olmasına rağmen Edward Bella'nın vücuduna yayılmasını engellemek için zehri emer. Bella ısırığı bir "ateş" olarak algılar ve onlara "şu ateşi söndürün" der. Bella zamanını hastanede geçirir ve bu zaman zarfında Edward ve kız kardeşi Alice hep onun yanındadırlar. Alice ilerde Bella'nın bir vampir olacağını görür. Ama Edward Bella'nın vampir olmak için kararlı olmasına rağmen onun insanlığını korumakta ısrarlıdır. Onun saklı amacı New Moon'da ortaya çıkar.

Edward Bella'nın kırık bacağına ve bundan ötürü söylenmelerine rağmen onu okul balosuna getirir. Kitabın sonlarında Bella'nın vampire dönüşmesi hakkında farklı ikisinin de farklı fikirleri vardır.

New Moon:

New Moon Bella'nın 18. yas günü olayıyla başlar. Bella çok üzgündür çünkü bu günde Edward'dan(hayatının askından) daha yaslı olacaktır. Edward onu doğum gününün akşamında Alice tarafından düzenlenen parti için evlerine gelemsi konusunda ikna etmeye çalışır. Cullenları hediyelerini vermekten vazgeçirmeye çalışmasına rağmen onlar ısrar eder. Bella ona verilen bir hediyeyi açmaya çalışırken bir kağıt elini keser ve bu da Jasper'ın ona karsı harekete geçmesine neden olur. Edward onu Bellanın önüne fırlatırken Emmet onu yerden kaldırır. Bella bu olaydan kağıt yarası hariç birşey olmadan kurtulur. Sonra Edward Bella'nın onun yanında , ailesiyle ve onun tehlikeli hayat stilinde güvenli olmadığına karar verir , bu yüzden Bella'yı uzun zamandır hiç sevmediğine kendini inandırmaya çalışır ve ailesiyle birlikte Forks'tan ayrılır.

Bella babası Charlie tarafından uyandırıldığı derin bir depresyona girer. Onu annesiyle yasamak için Jacksonville,Florida'ya göndereceğiyle tehdit eder çünkü onun için endişelenmektedir. Normal gibi davranacağına onun yaşıtları gibi davranışlar sergileyeceğine söz vererek babasını yatıştırır. Arkadaşı Jessica'yı Port Angeles'a aksam yemeği yemek ve film izlemek için davet eder.

Dikkatle barın dışında ayaktan duran 4 adama yaklaşır. Bunun sonucunda kafasında Edward'ın sesini duyar, onu uyarmak için geri dönmüştür. Bella kendini tehlikeli bir duruma soktuğunu farkeder, Bella artık Edward'ın sesini berrak bir biçimde duyabiliyordur.Bu öncülük Edward'ın halisülasyonlarına neden olduğundan dolayı kendi hayatını gönüllü bir biçimde tehlikeye atar.

Jacob ve bella bu arada çok yakınlaşırlar romantizmin sınırındayken ansızın Jacob onu aramayı keser ve artık onlara gelip gelmeyeceğini sormamaya başlar. Bir hafta sonraya kadar Bella en iyi arkadaşına ne olduğunu anlayamaz: Bir kurtadam olmuştur. O sonra Victoria’nın ( Edward’ın intikam için öldürdüğü James’ın eşi) onu öldürmek için döndüğünü öğrenir çünkü Victoria ‘eş için eş’in makul bir çözüm olacağına inanıyordur.

Yeniden Edward'ın sesini duyunca, Bella kayalıklara doğru koşar ve neredeyse boğulur. Edward’ın geleceği görme yeteneğine sahip olan kardeşi Alice Bella’nın koştuğunu gördüğü zaman Bella’nın intihar edeceğine inanır ve Forks’a döner. Rosalie tarafından diğer kız kardeşine Bella'nın öldüğünü söylediğinde Edward kendi isteğiyle onlardan ayrılır. Alice Bella'yı bulur ve Bella’nın öldüğüne inandığından dolayı Volturi’ye kendisini öldürmeyi sorması için Edward'ın İtalya’ya gidecek olduğunu söyler. Bella Alice'le birlikte İtalyaya kadar Edward’ı takip eder Volturi onu almadan önce Edward'ı durdururlar. Daha sonra onlar Volturi'yle konuşmak için getirilirler ve Bella bir vampire dönüşeceğine dair söz verir ki Volturi de yaşayabilmeleri için onlara izin versin.

Forks’a döndüklerinde, Bella ve Edward barışır ve Edward bir daha Bella’yı bırakmayacağına dair söz verir. Onlar Bella’yı vampire dönüştürmeyi kabul ederler, tabi Edward’la evleneceğine dair söz verdiği takdirde. Sonra Jacob Cullenların La Push kurtadamlarıyla yaptıkları hiçbir Cullen’ın bir insanı ısırmayacağını belirten anlaşmayı Edward’a hatırlatır. Bella böylece zor bir durumda kaldır: Bir vampir olmazsa Volturi onu öldürmeye gelecektir. Eğer Cullenlar onu bir vampire dönüştürürse La Push kurtadamları savaşa başlayacaktır.

Eclipse:

Eclipse Jacob’ın ‘artık arkadaş olamayız’ dediği mektubu Bella’nın okumasıyla başlar. Bella buna bozulur ama Edward’ın onu ziyarete gelmesiyle içinde bulunduğu hava düzelir. Edward Bella'yı üniversite için daha çok başvuru doldurması için ikna etmeyi dener ama Bella nasılsa yakında bir vampire dönüşecek olmasından dolayı üniversiteyi anlamsız bulur. Bella sonra gazetede Seattle'daki esrarengiz cinayetler hakkında bir yazı görür ve Edward bu cinayetlerin muhtemelen yeni dönüşmüş bir vampir tarafından susuzluğunu kontrol etmek için işlendiğini düşünüyordur. Okuldaki o günden sonra Bella Alice’in bir önsezisine şahit olur: Victoria Bella’yı avlamak için Forks’a geliyordur.

Eninde sonunda Edward Bella’yı bırakıp avlanmaya gitmelidir. Edward Bella’nın Jacob'la vakit geçirmesini istemediğinden giderken Bella’ya göz kulak olması ve Jacob’dan uzak tutması için Alice'e bir sarı 911 Porsche Turbo verir ( rüşvet olarak =P ). Bella Edward'ın küstahlığına çok sinirlenir ve Jacob'u görmek için sıvışıp gitmenin bir yolunu bulur. Bella tam Cullenların evine dönmek üzereyken Edwardla karşılaşır. Edward Bella'nın evden kaçmasına bozulmaz ve kendinin aşırı koruyucu olduğunun farkına varır. Bella sık sık Jacob’ı ziyarete gider.
Bu ziyaretlerin biri esnasında Jacob Bella’ya aşık olduğunu itiraf eder ve onu öper. Bella buna çok kızar ve onun suratına bir yumruk atar, kendi elini kırar.

Bu arada , Bella hâlâ Edward ve ailesi gibi vampir olup onlara katılmayı kalpten istiyordur. Edward Bella’ya evlenme teklifi eder Bella gönülsüzce kabul eder ( altta başka sebepler var 3. Kitabı okursanız anlarsınız =P ) ve Edward’la nişanlanırlar.

Seattle’daki yeni dönüşmüş vampirlerle bir mücadele sırasında Bella Jacob’a aşık olduğunun farkına varır ama aynı zamanda Edward olmadan da yaşayamayacağını biliyordur. Jacob’ı öper ama ona onla beraber olamayacağını ve Edward’dan ayrılamayacağını söyler.
avatar
sTaRbUcKs
Admin

Mesaj Sayısı : 21
Kayıt tarihi : 02/01/09
Yaş : 23

Kullanıcı profilini gör http://twilighturkeyonline.yetkin-forum.com

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Isabella Marie Swan

Mesaj  chafchaf_güseli Bir Perş. Ocak 29, 2009 12:29 pm

aslında tam olarak bella nın saçları kahverengi değil kızıllards var arlarında Very Happy
avatar
chafchaf_güseli

Mesaj Sayısı : 2
Kayıt tarihi : 29/01/09
Yaş : 23
Nerden : istanbul

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Geri: Isabella Marie Swan

Mesaj  Mrs. Cullen Bir Paz Nis. 12, 2009 4:24 pm

.. ve qözLeri mawi..
avatar
Mrs. Cullen

Mesaj Sayısı : 13
Kayıt tarihi : 10/04/09
Yaş : 28
Nerden : çorLu

Kullanıcı profilini gör

Sayfa başına dön Aşağa gitmek

Sayfa başına dön


 
Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz